با پیشرفت روز افرون تکنولوژی به صورت مدام به امکانات و ابزار هایی که در دستگاه ها وجود دارد اضافه می شود. این ابزارها که منجر به ساخت وسایلی مثل تلویزیون های هوشمند شده است. یکی از ابزار هایی که در این دوره به تلویزیون ها اضافه شد، بلوتوث است. این ابزار که کارایی آن در وصل بلندگو یا هدفون های بلوتوثی است، در اکثر تلویزیون های هوشمند شرکت سونی وجود دارد.البته از بلوتوث می توان برای ارسال فایل های کم حجم نیز استفاده کرد. یکی از روش های هم گام سازی نیز توسط بلوتوث قابل انجام است. در ادامه این مطلب روش های اتصال توسط بلوتوث به تلویزیون های شرکت سونی را برای شما ارائه می دهیم.

اتصال با بلوتوث

روش های اتصال موبایل به تلویزیون های شرکت سونی

تلفن های همراه به واسطه پیشرفتگی هایی که دارند می توان آنها را به روش های مختلفی  به تلویزیون وصل کرد.

کابل

پر استفاده ترین روش اتصال تلفن همراه به تلویزیون استفاده از کابل است که می توان از آن برای تبادل داده میان آن ها استفاده نمود. در این روش سرعت انتقال داده به صورت خوبی بالا است.

اتصال به تلویزیون با کابل

Wi-Fi Direct

یکی دیگر از روش های اتصال به تلویزیون های سونی استفاده از وای فای دایرکت است. این نوع اتصال نوع پیشرفته تری از بلوتوث است که سرعت انتقال داده و کیفیت انتقال آن بسیار بهتر از بلوتوث عمل می کند. شرط توانایی استفاده از این سرویس، پشتیبانی هم تلویزیون و هم تلفن همراه از این قابلیت است. برتری که این روش نسبت به روش قبل دارد عدم نیاز به استفاده از کابل برای اتصال است. برای اتصال گوشی موبایل به تلویزیون سونی مراحل زیر را باید طی کنید:

wi-fi direct

  • وارد قسمت تنظیمات تلفن همراه شوید.
  • به قسمت اتصالات آن مراجعه نمایید.
  • گزینه Wi-Fi Direct آن را پیدا کنید و سپس آن را فعال نمایید.
  • این قسمت را برای تلویزیون نیز فعال نمایید.
  • در تلویزیون، دستگاه تلفن همراه و در تلفن همراه تلویزیون را انتخاب کنید.
  • الان دو دستگاه وصل هستند و می توانید بین آن ها تبادل اطلاعات کنید.

اتصال بلوتوث

در گذشته که دیگر روش های انتقال وجود نداشت، بلوتوث بسیار کاربردی بود اما با پیشرفت تکونولوژی بلوتوث به روشی منسوخ تبدیل شد. امروزه از بلوتوث بیشتر برای اتصال به هدفون یا بلندگو استفاده می شود.

اتصال با استفاده از بلوتوث بسیار آسان است و با روشن کردن بلوتوث هر دو دستگاه و انتخاب یکدیگر این امر صورت می گیرد.

در این مقاله در مورد اتصال به روش های مختلف به تلویزیون بحث شد. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383