قفل کودک امکانی است که امروزه در اکثر ماشین های لباسشویی جای گرفته است. این تکنولوژی را تا کودکی در خانه نداشته باشید نمی توانید درک کنید. وقتی کودکی در منزل باشد و ماشین لباسشویی نیز شروع به کار کند، هر لحظه ممکن است که کودک به سمت ماشین لباسشویی رفته و با دکمه های آن بازی کند. از همین رو در تولید ماشین لباسشویی قفل کودک در نظر گرفته می شود  تا در هنگامی که آن را فعال می کنید همه دکمه های دستگاه به غیر از دکمه پاور آن از کار بیفتد. در این صورت دیگر خطری از سوی کودک برای دستکاری کردن ماشین لباسشویی وجود ندارد و به همین سادگی می توانید خیال خود را از این بابت راحت نمایید. در ادامه این مطلب قصد داریم در مورد چگونگی فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی های ال جی صحبت کنیم.

نحوه عملکرد قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی

شرکت ال جی همانند هر شرکت دیگر در ماشین های لباسشویی تولید خود، از قفل کودک استفاده می کند. قفل کودک در صورت فعال بودن سبب می شود که همه ی دکمه های ماشین لباسشویی به غیر از دکمه پاور آن از کار بیفتد. این اتفاق به این دلیل است که احتمال دستکاری شدن دستگاه توسط کودک به کمترین مقدار خود برسد. در همین راستا، هنگامی که قفل کودک ماشین لباسشویی فعال باشد و فعالیت ماشین لباسشویی برای شست و شوی لباس ها به پایان برسد، درب دستگاه باز نمی شود و برای دسترسی به داخل مخزن ماشین لباسشویی باید قفل کودک را غیرفعال کنید. باز نشدن درب نیز به این دلیل است که از دسترسی کودک به لباس های شسته شده جلوگیری شود و نیز در صورت باز شدن درب مخزن ماشین لباسشویی ممکن است کودک وارد آن شده و مشکلاتی را به وجود آورد.

قفل کودک در ماشین های لباسشویی

تعداد برند ها و مدل های هر برند در بین ماشین های لباسشویی به صورتی است که نمی توان روش فعال کردن و غیر فعال کردن قفل کودک آن را بیان نمود. جامع ترین منبعی که برای هر ماشین لباسشویی وجود  دارد و از طریق آن می توان روش فعال یا غیر فعال کردن را فهمید، دفترجه راهنمای همان ماشین لباسشویی است. ما نیز که قصد داریم در مورد ماشین های لباسشویی ال جی و قفل کودک در آن ها صحبت کنیم، به معرفی متداول ترین روش ها برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در این ماشین های لباسشویی خواهیم پرداخت.

 

فعال کردن قفل کودک در ماشین های لباسشویی ال جی

در قسمت قبل عرض کردیم که در هر مدل از ماشین های لباسشویی هر برند نیز روش های متفاوتی برای فعال کردن قفل کودک در ماشین های لباسشویی وجود دارد. در همین جهت بهتر است از دفترچه راهنما استفاده نمود ولی می توان از روش های عمومی که برای اکثر ماشین های لباسشویی شرکت ال جی قابل اجرا است اسنفاده نمود. در ادامه به معرفی این روش ها خواهیم پرداخت.

عمومی ترین روشی که در ماشین های لباسشویی ال جی  برای فعال کردن قفل کودک وجود دارد به شرح زیر است:

  • در ابتدا باید شما ماشین لباسشویی را روشن کنید. برنامه ای که قصد دارید بر حسب آن لباس های شما شسته شوند را انتخاب کنید سپس کلید استارت را بزنید.
  • بسته به نوع ماشین لباسشویی ال جی شما در سه حالت قفل کودک دستگاه روشن خواهد شد. در حالت اولین باید دو دکمه temp و rinse را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا ماشین لباسشویی به حالت قفل کودک برود. در حالت دوم دکمه های medic rinse  و  pre wash   باید به مدت سه ثانیه نگه داشته شوند. در حالت سوم که نیز در ماشین لباسشویی دکمه با نام child lock وجود دارد که با زدن آن این قابلیت ماشین لباسشویی فعال خواهد شد.

  • حال اگر شما دکمه های درستی را گرفته باشید و قفل کودک ماشین لباسشویی روشن شده باشد، صدایی بوقی به گوش می رسد و سپس علامت cl بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی به نمایش در می آید.

این روش ها  که از آن ها نام بردیم  متداول ترین روش هایی هستند که در ماشین های لباسشویی ال جی وجود دارند. در صورت امتحان آن ها بر روی ماشین لباسشویی ال جی  خود بهتر است که نوبتی آن ها را امتحان کنید و در صورتی که عمل نکردند باید به دفترچه راهنمای خود ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین های لباسشویی ال جی

در قسمت قبل سه روش که به صورت متدوال در ماشین های لباسشویی شرکت ال جی سبب روشن شدن قفل کودک می شود را معرفی نمودیم. به این نکته نیز اشاره کردیم که در صورت عمل نکردن این روش ها باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کرده و روش منطبق با ماشین لباسشویی ال جی خود را بدست آورید. حال در صورتی که موفق به روشن نمودن قفل کودک با هر روشی شدید، در صورتی استفاده مجدد آن قفل کودک غیرفعال می گردد. این غیرفعال با صدای بوق و پاک شدن آیکون مخصوص قفل کودک همراه است.

تعمیر قفل کودک در ماشین های لباسشویی ال جی

در صورتی که مشکلی برای قفل کودک ماشین لباسشویی شما به وجود آمده است در قدم اول باید ایراد را پیدا کنید. قفل کودک که به پنل و برد الکترونیکی ماشین لباسشویی مربوط می شود کاملا یک بررسی تخصصی نیاز دارد و باید آن را به یک متخصص تحویل داد. البته قفل کودک به علت ماهیت بازدارنده ای که دارد می تواند مشکلاتی را فقط به علت فعال بودن آن به وجود آورد. همان طور که در قبل تر نیز اشاره کردیم در صورتی که قفل کودک فعال باشد، درب ماشین لباسشویی تا غیر فعال شدن قفل کودک باز نمی گردد. در ابتدا باید ایراد را پیدا کنید و مطمئن شوید که فقط به علت فعال بودن قفل کودک به  وجود نیامده باشد. در هر صورت جدی بودن مشکل ماشین لباسشویی شما حتما آن را نزد یک متخصص ببرید.

 

 

در این مطلب که خدمت شما ارائه دادیم در مورد قفل کودک در ماشین های لباسشویی ال جی  و نحوه فعال و غیر فعال مردن آن صحبت کردیم. آیا برای شما سوالی یا ابهامی ایجاد شد؟ آیا نظر، انتقاد یا پیشنهادی برای در میان گذاشتن دارید؟ آن را با ما در قسمت ” ارسال نظر ” به اشتراک بگذارید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383