به گزارش بانه سیتیسیگنال ضعیف، گاهی موجب کاهش کیفیت پخش تلویزیون، در هر دو نوع آنتن آنالوگ و دیجیتال می‌شود. برای مثال در آنتن‌های آنالوگ موجب ایجاد تصاویر برفکی و در آنتن‌های دیجیتال باعث قطع و وصل شدن صدا یا تصویر گردد. خوشبختانه روش‌هایی برای تقویت آنتن تلویزیون و بهبود دریافت سیگنال‌ها وجود دارد که برخی از آن‌ها را در این مطلب بررسی خواهیم کرد.

 

تقویت آنتن تلویزیون

برای بهبود کیفیت پخش تلویزیون می‌توانید از چند گزینه‌ی زیر استفاده کنید:

  1. رفع موانع

موانعی را که سر راه آنتن وجود دارند برطرف، و اطمینان حاصل کنید که آنتن شما در جهت فرستنده‌ی ایستگاه تلویزیونی قرار گرفته ‌است.

 

محل مناسب نصب آنتن

  1. بررسی و جایگزینی اتصالات آنتن

اطمینان حاصل کنید که آنتن و تجهیزات و اتصالات تلویزیونی شما درست کار می‌کنند و آن‌ها را برای یافتن هرگونه شکستگی یا قطعی بررسی نمایید. اگر یک آنتن در فضای باز دارید، کابل‌ها ممکن است در اثر قرار گرفتن با عوامل خارجی از بین بروند یا در خانه، به علت حیوانات خانگی یا هر حادثه‌ی دیگری دچار قطعی شوند. به دنبال پوسیدگی، بریدگی یا زنگ زدگی در پایانه‌های اتصالات باشید. اگرچه اگر کابل‌های شما از داخل دیوار عبور کرده‌‌باشند، این کار نیاز به متخصص دارد.

توجه داشته باشید که کابل‌ آنتن‌های آنالوگ با دیجیتال تفاوت دارند، و اگر از کابل آنالوگ برای آنتن دیجیتال استفاده می‌کنید، باید آن را با یک کابل ضخیم‌تر جایگزین نمایید. کابل‌های 18 AWG RG6 با برخورداری از پهنای باند وسیع‌تر، برد بالاتر و مقاومت بیشتر در خارج از خانه، سازگاری بهتری با گیرنده‌های دیجیتال دارند.

  1. بررسی دوباره‌ی کانال‌ها

پس از بررسی آنتن و اتصالات آن، وارد منوی تنظیمات تلویزیون یا آنتن دیجیتال خود شوید و یک اسکن جدید برای یافتن کانال‌ها انجام دهید. این کار ممکن است کانال‌های بیشتر و بهتری را در اختیار شما قرار دهد.

  1. جابه‌جایی آنتن

اگر از آنتن داخلی استفاده می‌کنید، قرار دادن آن در نزدیکی پنجره می‌تواند با حذف مانع دیوارها، به بهبود کیفیت دریافت سیگنال‌ها کمک کند. همچنین آن را تا حد ممکن بالا قرار دهید. توجه داشته باشید که اگر در این صورت مجبور باشید طول کابل میان آنتن تا تلویزیون را افزایش دهید، ممکن است سیگنال ضعیف شود. برای حل این مشکل بهتر است از یک دستگاه تقویت کننده سیگنال تلویزیون استفاده کنید.

  1. استفاده از یک تقویت کننده سیگنال

اگر در دریافت سیگنال‌های تلویزیونی مشکلی دارید و تنها یک تلویزیون دارید،‌ می‌توانید از یک دستگاه تقویت کننده در میان آنتن و تلویزیون خود استفاده کنید. این کار همچنین به تنظیم‌کننده‌های تلویزیون‌های با حساسیت کم نیز کمک می‌کند. تنها کافیست کابل خارج شده از آنتن را از یک آمپلی‌فایر عبور دهید.

 

تقویت کننده آنتن تلویزیون

 

اگر بیش از یک تلویزیون دارید، در حالت ایده‌آل باید برای هر کدام یک آنتن جداگانه داشته باشیم، چراکه تقسیم سیگنال موجب کاهش قدرت آن می‌شود؛ به خصوص اگر فاصله کابل از اسپلیتر سیگنال تا تلویزیون‌ها طولانی باشد. یک راه حل عملی برای تقویت آنتن در چنین شرایطی استفاده از یک آمپلی‌فایر توزیعی است.

  1. استفاده از ضعیف‌کننده سیگنال

گاهی اوقات کیفیت پایین تصاویر دریافتی در تلویزیون به علت نزدیکی بیش از حد به برج فرستنده سیگنال‌ها است. در این حالت باید از یک ضعیف کننده استفاده کند. یک دستگاه ضعیف کننده خود دارای تنظیم مداوم است و این به شما کمک خواهد کرد برای کانال‌های مختلف مقدار تضعیف مورد نیاز را مشخص کنید.

 

جمع بندی

به طور کلی عوامل گوناگونی بر کیفیت سیگنال‌های تلویزیون اثر می‌گذارند؛ نوع آنتن، تعداد تلویزیون‌ها، فاصله از برج فرستنده یا فاصله میان آنتن تا تلویزیون و … همانطور که دیدید، در قدم اول لازم است سرمنشاء مشکل را پیدا کنید و سپس بر اساس آن اقدام به تقویت آنتن نمایید. گاهی حتی ممکن است احتیاج باشد یک آنتن نو خربداری نمایید. نظر شما چیست؟‌ شما چه راهکار‌های دیگری برای بهبود کیفیت تصاویر تلویزیون می‌شناسید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enamad

نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

برای مشاهده نماد اعتماد کلیک کنید

 

فروشگاه بانه سیتی

تماس با ما:

09187844373

09187844383